Duyurular:

FAALİYET RAPORU

Aşağı Kaydırın
Yazı Boyutu:

ÇAMLIHEMŞİN-HEMŞİN VAKFI
12.03.2016-21.04.2018 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU
 
  1. 2016 yılının ilk faaliyeti olarak iftar yemeği düzenlemesinde üyelerimizin çoğunluğunun Ankara dışında olmasından dolayı  iftar yemeği organizasyonunu iptal etmek zorunda kaldık.
  2. Bölgemizi, güzelliklerini, çevre yıkımlarını görüntülemek için Uluslararası düzeyde yabancı gözüyle fotoğraf yarışması düzenlemeyi planladık. Ancak 15 Temmuz darbe girişimi dolayısıyla yarışma şartları oluşamadığından iptal edildi.
    Yıl sonu resim sergisini Ankara Büyükşehir Belediyesi sanat galerisinde bir haftalık bir süreyle kasım ayında düzenledik.
  3. Her yıl olduğu gibi bu yılda Takvim Basımı ve yayımını gerçekleştirdik.
  4. 2016 yılında 15 öğrenciye bur verdik
  5. 2017 Faaliyetleri ;
    Yönetim olarak aldığımız bir karar ile tarih ve kültür konusunda çalışmalar yapmayı planladık.
Bu doğrultuda :
a. Vakıf  merkezimizde  Türk Damga ve Desenleri üzerine Araştırmalar yapan  ve TAMGALAR. adlı    kitapları olan Sn. Mustafa Aksoy ile söyleşi düzenledik.
b. Şubat ayında İSTANBUL Hemşin Hizmet Vakfı ile Vakıf merkezimizde, Çamlıhemşin ve  Hemşin Derneklerinin de katılımı ile tanışma toplantısı gerçekleştirdik.
c. Yöremizden Tarihe mal olmuş insanımızı tanıma ve tanıtma amacına yönelik olarak, İstiklal Savaşındaki başarıları ile tarihe mal olmuş Gamsız Hasan söyleşini Sn. Veysel Atacan’ın sunumu ile ….tarihinde gerçekleştirdik.
d.Yöremizdeki  kan davalarının barışa dönüşmesinde büyük katkıları olan Sn. Yaşar Hacıoğlu   ile kan davaları konusunda   …..tarihinde söyleşi yaptık.
e. Ekim ayında, Toplu Konut İdaresi’nin düzenlediği; Ayder İmar Planı Danışma Toplantısına  Sn Ali Kemal Karahan ile birlikte katıldık.
f. Yıl sonu itibariyle B.Ş.B METRO sanat galerisinde resim sergisi düzenledik. Vakfımızın kadın kolları bu sergide oldukça verimli çalışmalar yaparak Vakfımıza ciddi gelir elde ettiler.