Duyurular

ÇAMLIHEMŞİN – HEMŞİN VAKFI 11. OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI
03 Mart 2016

ÇAMLIHEMŞİN – HEMŞİN VAKFI 11. OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISI
 
ÇAMLIHEMŞİN – HEMŞİN VAKFI 11. OLAĞAN MÜTEVELLİ HEYET TOPLANTISININ
06.03.2016 PAZAR günü saat 18:00 de Meşrutiyet Cad. No:38/18 Kızılay/ANKARA adresinde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 12.03.2016 tarihinde Adakale Sok. No: 28/1 Yenişehir ANKARA adresindeki TÜRK HUKUK KURUMUNDA saat: 11:00 da aşağıdaki gündemle yapılacaktır.
 
Bilgilerinizi rica eder katılımınızı önemle dileriz.
 
SAYGILARIMIZLA
Çamlıhemşin-Hemşin Vakfı Yönetim Kurulu
 
GÜNDEM
1. AÇILIŞ VE SAYGI DURUŞU
2. BAŞKANLIK DİVAN SEÇİMİ
3. GÜNDEMİN OKUNARAK ONAYLANMASI
4. YÖNETİM KURULU RAPORUNUN GÖRÜŞÜLEREK OYLANMASI
5. DENETİM KURULU RAPORUNUN GÖRÜŞÜLEREK OYLANMASI
6. GELECEK DÖNEM FALİYET RAPORUNU VE BÜTÇENİN GÖRÜŞÜLEREK OYLANMASI
7. VAKIF ÜYELİKLERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ VE BOŞ BULUNAN MÜTEVELLİ HEYET ÜYELİKLERİNE SEÇİM YAPILMASI
8. SEÇİMLER:
a) asd YÖNETİM KURULU 3 ASIL (1/3 YENİLEME) 9 YEDEK ÜYE SEÇİMİ
b) DENETİM KURULU 3 ASIL 3 YEDEK ÜYE SEÇİMİ
9. DİLEK VE TEMENNİLER
10. GENEL KURUL ZAPTININ İMZALANMASI HUSUUNDA BAŞKANLIK DİVANINA YETKİ VERİLMESİ (GENEL KURUL KARARI)
11. KAPANIŞ
 
 

Ölüm İlanı
Hüseyin Arıcı Vefat Etmiştir.
31 Aralık 2015

Rize-Pazar,Akbucak (Mermanat)Köyünden,Hüseyin Arıcı (Muzaffer Arıcı nın kardeşi)vefat etmiştir. Cenazesi 1 Ocak Cuma günü, KAYAŞ MERKEZ YAĞCİOĞLU CAMİİ nde kılınacak öğle namazını müteakip, Hasanoģlan Mezarlığında toprağa verilecektir.

Kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Ölüm İlanı
Akbucak Köyü'nden Hurşit Numanoğlu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Devamı için tıklayınız
26 Aralık 2015

Akbucak Köyü'nden Hurşit Numanoğlu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze namazı, 27 Aralık 2015 Pazar günü, öğlen namazına müteakip Kocatepe Camii'de kılınacaktır. Daha sonra Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

Yeşil Yol güzergah planı Vakfımızca temin edilmiş ve gerekli teknik incelemelerin yapılarak bir rapor hazırlanması için oluşturulan komisyona havale edilmiştir.
22 Haziran 2015

Rize Il Özel Idaresi ve Çevre ve şehircilik Il Müdürlüğüne yaptıgımız başvurular sonucunda; kamuoyunda Yeşil Yol projesi olarak bilinen projenin dayalı olduğu 1/25 000 Ölçekli Kaçkar Ayder Turizm Merkezleri Çevre Düzeni Planı,  Ayder  Turizm Merkezi Planı ve Yeşil Yol güzergah planı Vakfımızca temin edilmiş ve gerekli teknik incelemelerin yapılarak bir rapor hazırlanması için oluşturulan komisyona havale edilmiştir. KOMİSYONCA HAZIRLANACAK TEKNIK RAPORU TAKIBEN HEMŞERİLERMİZLE PAYLAŞIMLAR YAPILACAKTIR.

Dünya Dağlar ve Ekoturizm Yılı
17 Nisan 2015

2002 yılının, “Dünya Dağlar ve Ekoturizm Yılı” ilan edilmesi nedeniyle düzenlenen KAÇKAR DAĞLARI I. SEMPOZYUMU’NDA düzenleyici ev sahibi olarak ÇAHEV görev almıştır.

Meslek Kolları
17 Nisan 2015

Meslek kolları ile toplantılar yapılarak, bölgesel sorunlar üzerinde ortak kararlar alınmıştır.

Burs Verilmesi
17 Nisan 2015

2002-2003 ders yılında eğitim bursu verilmeye başlanmış ve bugüne dek yaklaşık olarak 200 öğrenciye burs verilmiştir. 

Ermeni Soykırımı
17 Nisan 2015

Ermeni soykırımı iddiaları konusuna duyarlı olunarak konu ile ilgili gerekli makamlar nezdinde protestolarda bulunulmuştur.

Doğal Hayatı Koruma Derneği
17 Nisan 2015

Doğal Hayatı Koruma Derneği, Tema Vakfı, KAR -DER gibi kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütülmüştür.

Arıcılık
17 Nisan 2015

Arıcılık konusunda yaşanan sorunlara dikkat çekilerek gerekli uyarılarda bulunulmuştur. 2007 yıkında, Pazar Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen konu ile ilgili konferansa, Hemşin Kaymakamı ve Pazar Kaymakam vekili Fehmi Sinan Niyazi, Çamlıhemşin Kaymakamı Şenol Koca, Pazar Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz, Hemşin Belediye Başkanı Başar Cumbur, muhtarlar ve vatandaşlar katılmıştır. Konferansın açılış konuşmasını TEMA Vakfı Arıcılık Danışmanı Prof. Dr. Ahmet İnce yapmıştır.

Çay Üretimi
17 Nisan 2015

Çay üretimi sektöründe yaşanan sorunların çözümü için 2001 yılında bir panel düzenlenmiş ve sonuç bildirisi, yerel idarecilere bir rapor halinde sunulmuştur.

Kaçkar Dağları Milli Parkı
17 Nisan 2015

T.C. Orman Bakanlığı, TUBİTAK, K.T.Ü., işbirliği ile gerçekleştirilen; KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKININ BİLİMSEL AMAÇLI KULLANIMI PROJESİ semineri ile ilgili olarak gerekli destek sağlanmıştır.

Marmara Depremi Kmpanyası
17 Nisan 2015

17. 8. 1999 Marmara Bölgesi’nde meydana gelen deprem felaketinden zarar gören hemşerilerimize yardım kampanyası düzenlenmiştir.

Sergiler ve Paneller
17 Nisan 2015

Büyük şehirlerde yaşayan hemşerilerin bölgeye olan ilgileri taze tutulmaya çalışılmış, bu maksatla sergiler, paneller düzenlenmiş veya farklı kurumlarca düzenlenen panellere, hemşerilerimizin katılımının sağlanması için gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Çakvim Çalışması
17 Nisan 2015

Yöre halkının; çevre, doğa kültür konusunda bilinçlendirilmesine yönelik yerinde çalışmalar yapılmış, 5.12.1998 tarih ve 27 karar sayılı oturumda alınan karar gereği, Vakıf tanıtımında yararlı olacak ve yöre manzaralarını içeren bir takvim çalışması yapılması gündeme alınmış ve her yıl düzenli olarak takvim bastırılmıştır.

Sivil Toplum Kuruluşları İle Çalışmalar
17 Nisan 2015

Doğal hayatı Koruma Derneği, TEMA Vakfı, Mimarlar Odası, ODTÜ THBT vb. sivil toplum kuruluşları ile çeşitli çalışmalar yapılmıştır.

Taş Köprü
17 Nisan 2015

1995 yılında yöredeki tarihi taş köprüler resimlendirilerek albüm haline getirilmiştir.